Programowanie obiektoweProgramowanie skryptowe

Czy każdy może zostać programistą?

Czy każdy może zostać programistą?

Z pewnością każdy z nas zastanawiał się już przechodził takie myśli związane z tym czy tak właściwie może zostać zawodowym programistą. Warto ten podział podzielić na dwie grupy osób. Przede wszystkim na tych, uczących się (student oraz licealista) a także już dorosłych, które już mają za sobą doświadczenie zawodowe i swoją pracę.

Jeśli chodzi o tych pierwszych sprawa nie należy do zbyt skomplikowanych. Droga do tego aby zostać programistą jest z pewnością otwartą. Nie musisz być załamany z tego powodu, że jeszcze nie napisałeś notatnika, pasjansa lub nawet innej zaawansowanej gry. Po prostu uświadom sobie, że nie wszyscy licealiści bądź studenci od razu już wszystko potrafią. Oczywiście mogą się zdarzyć takie osoby, które już od szkoły podstawowej zajęli się programowaniem i robią to każdego dnia. Jednak oczywiście można ich znaleźć pomniejszoną liczbę osób. Ta sama sprawa związana jest ze studentami. Bardzo często ,,żak”, który kończy pierwszy, drugi rok nie czuję się jeszcze na tyle profesjonalnym zawodnikiem aby rozpoczynać swoją pierwszą pracę w firmie informatycznej. Każdy powinien odpowiedzieć sobie pytanie na to czy to lubi bądź nie. Jeśli jednak to nie jest to czego szuka to warto już dać sobie z tym spokój i nie należy robić niczego na siłę.

Druga grupa osób związana jest przede wszystkim z dorosłymi osobami, które posiadają swoje wykształcenia i od lata zawód a także są zadowoleni z posiadania swojej rodziny. Stwierdzają to, że to całe programowanie otacza ich w każdym kroku. Uważają tylko, że jeśli się zajrzy do portfela programisty to można tam zajrzeć bardzo dużą liczbę gotówki. Oceniają ich w taki sposób, że siedzi taki ,,nerd” klepie kod w klawiaturę, piję darmową kawkę i w dodatku mu jeszcze za to płacą i to bardzo duże kwoty pieniędzy. Jednak te wszystkie osoby, które tak z namiętnością siadają do komputera bardzo często robią to co właśnie kochają. Przychodzą do swojej pracy i wykonują swoje zadania a pod koniec dnia czują się tak jakby nie przepracowali nawet jednego dnia. Jest to z pewnością bardzo przyjemne uczucie ponieważ robota, która jest prawdziwym hobby to jest to. To tak jakby można cały dzień siedzieć przed telewizorem oglądać swoje ulubione seriale, składać modele samolotowe lub grać w gry planszowe. Do tego wystarczy odrobina chęci. Dobrze powiedziane ponieważ osoba, która prowadzi dorosłe życie ma rodzinę i swoją prace nie jest do końca zdecydowana na to aby wrócić ze swojej roboty i zabierać się za jakąś naukę. Aby osiągnąć pożądane efekty należy poświęcać się każdego dnia ponieważ to może dawać zamierzone efekty.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz