Programowanie obiektoweProgramowanie skryptowe

Wybór komputera dla programisty – które parametry są najważniejsze

Wybór komputera dla programisty – które parametry są najważniejsze

Istnieją zawody w których podstawowym narzędziem pracy jest laptop o dość solidnych podzespołach. Dobrej klasy jakości notebooki powinni posiadać z pewnością graficy komputerowi, muzycy ale także programiści. Programowanie to z pewnością profesja, która polega na tym aby posiadać w zasięgu swojej ręki najbardziej zaawansowany sprzęt ponieważ to dzięki niemu developer może ,,komunikować” się z maszyną zlecając jej jakiś kod źródłowy do realizacji. Programista powinien rozważyć dwie możliwości – kupno komputera stacjonarnego lub laptopa. Plusy, które powinny przemawiać za tradycyjną ,,stacjonarką” to na pewno większa klawiatura, przeważnie matryca ekranu jest wyższa. Jednak w wielu przypadkach programista może pracować z różnego miejsca na świecie zabierając ze sobą swoje narzędzie pracy – w tym przypadku dość dobrym wyborem dla developera mobilnego jest laptop.

Główne parametry, które powinny zawarzyć przy wyborze laptopa dla programisty to z pewnością wysypowa klawiatura. Tak samo jak dla malarza najważniejszym narzędziem pracy jest pędzel tak samo jak i dla developera koniecznym sprzętem do tworzenia zaawansowanych aplikacji oczywiście jest klawiatura i odpowiednie klikanie w nią. Najważniejsze jest to aby klawiatura posiadała ergonomiczny kształt właśnie po to aby zapewniała maksymalną wygodę w czasie korzystania z niej. Duża liczba zawodowych programistów bardzo chętnie wykonuję pracę wieczorem – to właśnie z tego powodu należy przyznać, że dość ciekawa opcja należy do podświetlenia klawiatury.

Dla programisty im większy ekran w laptopie to na pewno większe pole do popisu. To właśnie z tego powodu minimum w przypadku laptopa będzie 15cali. Jeśli dla kogoś ta liczba jest niewystarczająca to warto zdecydować się na coś większego i chodzi tutaj o 17 cali. Developer nie powinien w kwestii rodzaju ekranu stawiać na efektywność – błyszcząca matryca może w dużym stopniu psuć wzrok.

Procesor a inaczej serce komputera powinno być także brane pod uwagę w przypadku zakupu laptopa dla programisty. Optymalny sprzęt dla developera to minimalna liczba rdzeni o liczbie 2 ale lepiej posiadać ich 4 wraz z 8GB Ram-U w przypadku tworzenia większej liczby zmiennym w odniesieniu do programowania obiektowego.

Jeśli chodzi o laptopy to można wyróżniać dwa rodzaje obudowy, które dotyczą zwykłego plastiku ale także tego, które są wykonane z tworzywa dobrego jakościowo. Oczywistą rzeczą dla programisty jest to, że jego sprzęt powinien zostać wykonany z jak najlepszej klasy materiałów aby jego eksploatacja nie występowała w sposób bardzo szybki.

Bateria a inaczej akumulator powinien być wytrzymały. Dzięki temu programista przez wiele godzin będzie mógł tworzyć porządny kod źródłowy. Oprócz tego na szkoleniach wprowadzających lub seminariach nie będzie musiał za każdym razem szukać kontaktu do podpięcia kabla a wystarczy mu jedynie to, że otrzyma energię ze swojej baterii.

Koszt laptopa dla programisty to na pewno nie jest aż tak duży wydatek. Wystarczy dobrać odpowiednie podzespoły po to aby skomponować prawdziwe narzędzie pracy dla programisty. Warto pamiętać o tym, że do stworzenia najlepszego kodu źródłowego nie jest potrzebny bardzo drogi laptop – liczą się umiejętności i predyspozycję do kodowania.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz