Programowanie obiektoweProgramowanie skryptowe

Co to jest HTML?

Co to jest HTML?

Na pewno przeglądasz codziennie Internet. Czy kiedyś zastanawiałeś się nad tym w czym są one zbudowane? Jeśli nie to teraz najwyższy czas aby się tym zainteresować.

Pierwsze strony internetowe zostały zaprojektowane w standardzie HTML – HyperText Markup Language. Czym on jest? To język, który polega na tworzeniu stron internetowych. Oprócz tego warto wiedzieć, że to także język znaczników – w skrócie chodzi o tym, że oprócz głównego tekstu istnieją tutaj informację, które go zapisują. Przy wykorzystaniu HTML twórca stron może dodać np. akapit, nagłówek, formularz lub hiperłącze. Język znaczników określa to w jaki sposób będzie się on prezentował w przeglądarce. Bardzo często używanymi tagami są <body> oraz <title>.

Początki tego języka należy datować na rok 1980. Na początku była prymitywna strona a właściwie projekt hipertekstowy. Na pewno nie było to nic zaawansowanego. Jednak z upływem 10lat wszystko się zmieniło i w roku 1990 została zaprojektowana pierwsza przeglądarka obsługująca systemy informacyjne o nazwie WorldWideWeb. Kolejny rok był także owocny dla HTML ponieważ można było tutaj odnaleźć22 znaczniki a to właśnie przy ich wykorzystaniu dało się stworzyć szkielet HTML.

Standard W3C to opracowanie standardu mającego na celu pokazanie wyświetlania dokumentu HTML prawidłowo we wszystkich przeglądarkach internetowych zaczynając od Internet Explorer a kończąc na Google Chrome.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz