Programowanie obiektowe

Ogólny podział komputerów

Ogólny podział komputerów

Ze względu na specyfikę działania procesora a także innych podzespołów elektronicznych można wyróżniać kilka typów sprzętu rodzaju CPU.

Do jednych z najbardziej podstawowych należy zaliczać przede wszystkim te komputery o nazwie mainframe są one nazywane jako główne. Ich najważniejsze zastosowanie to realizacja obliczeń, które są skomplikowane przy tym jak w ten sam sposób mogą obsługiwać żądania wielu innych użytkowników. Cechy, które będą wyróżniać te komputery to przede wszystkim niesamowitą niezawodność a także profesjonalność, którą można stosować w określonym czasie i dotyczyć to będzie krytycznych aplikacji gdzie będzie wymagana ciągłość działania – chodzi tutaj o różnego rodzaju instytucję rządowe lub banki.

Jeśli chodzi o mikrokomputery to należy tutaj powiedzieć, że ich kluczowa rola dotyczyć będzie to, że ich zadanie do wczytywanie a także odczytywanie tekstu pisanego. Oprócz tego można się także w pewny sposób dostawać do pamięci zdalnej, przeróbki mniejszych zbiorów danych, komunikować się z innymi przy wykorzystaniu Skype. W skrócie mówiąc jest to ścisła współpraca z użytkownikiem. O jakich urządzeniach warto tutaj powiedzieć? Przede wszystkim laptop, stacjonarny pecet, smartfon oraz tablet.

W przypadku superkomputerów wykorzystuję się je do obliczeń naukowo technicznych. Najwyższa moc obliczeniowa zostaję uzyskana poprzez wprowadzanie równoległego przetwarzania. Jeśli chodzi o budowę to zastosowanie jest niezbyt skomplikowane i przede wszystkim polega na tym, że można stosować bardzo dużą liczbę standardowych procesorów. Kluczowe przeznaczenie to przewidywanie temperatury pogodowej, modelowanie syntezy jądrowej czy konfigurowanie/modelowanie molekuł.

Jeśli chodzi o serwery kasetowe to je również należy zaliczać do podziału komputerów. Z pewnością to jest klasyczny standard moduły budowy sprzętu PC. To właśnie w jednej obudowie następuję instalacja modułów obliczeniowych, interfejsów wyjścia i wejścia a także macierzy dyskowych, które są w zorganizowany sposób zarządzeń wspólnie przez centrum.

Do tych grup, które służą w sposób bardziej szczególny dla użytkownika to przede wszystkim telefony komórkowe konsole do gier (xbox, psp) a także sterowniki, które można odnaleźć w podzespołach komputerowych a także te gdzie są potrzebne do sterowania urządzeń typu RTV/AGD. Zastosowanie dla osób, które pracują na stanowisku automatyka można również znaleźć w przypadku urządzeń przemysłowej automatyki. To właśnie one mają największe zainteresowanie w nawiązaniu do prac produkcyjnych w poszczególnych firmach.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz