Gry

Zawody przyszłości – dobre pieniądze i mnóstwo satysfakcji

Zawody przyszłości – dobre pieniądze i mnóstwo satysfakcji

Jeżeli zastanawiacie się nad przyszłością dzieci, których wiek pozwala na myślenie i precyzowanie życiowych wyborów, zastanówcie się nad tym , czy nie warto wskazać dzieciom jakiejś drogi, tak, aby mogły one świadomie wybrać zawód swojej przyszłości. Warto oczywiście nakierować dzieci na zawody, które będą mogły przynosić im w życiu bardzo ważne wartości, dzięki którym praca sprawia przyjemność. Te wartości można podzielić na materialne i niematerialne. Jedną wartością jest oczywiście zadowolenie z pracy a drugą jest uczciwe za nią wynagrodzenie. Jedno bez drugiego zasadniczo nie może istnieć, ale możliwe jest funkcjonowanie tylko przy jednej z tych wartości. Można przecież mieć dobrze płatną pracę, ale nie przynoszącą satysfakcji, a można również mieć pracę cieszącą serce, ale niekoniecznie portfel.

Jeżeli chodzi o zawody przyszłości to na pewno w najbliższych latach królować będą znowu dziedziny pochodne od informatyki. Ale nie jest to już taka klasyczna informatyka jak kiedyś. Dzisiaj zawodem przyszłości jest programista czy może nawet developer, a więc osoba, której zadaniem jest projektowanie gier. No właśnie, to jeden z tych zawodów, w których można wykonywać szalenie ciekawą pracę a jednocześnie zarabiać naprawdę bardzo dobre pieniądze. Jeśli ktoś się zastanawia, czy taki właśnie zawód wybrać, to wystarczy jedynie napisać, że projektowanie gier to jeden z najlepiej opłacalnych dzisiaj zawodów. Chociaż oczywiście programiści również dzielą się na kilka różnych kategorii zawodów, które razem składają się właśnie na projektowanie gier.

Żeby jednak zostać programistą trzeba się tym interesować od samego początku obcowania z komputerem. Wiele może zmienić zmiana w programie nauczania, jaka ma w najbliższym czasie nastąpić. Związana jest ona z tym, że projektowanie gier i nie tylko ma być wprowadzone do szkolnych zajęć z informatyki. Trudno powiedzieć, na ile może się udać wprowadzenie tego do zagadnienia do tego przedmiotu nauczania, ale bardzo prawdopodobne, że sprawi to, że mnóstwo młodych ludzi zainteresuje się właśnie informatyką i programowaniem.

Jeżeli widzicie, że Wasze dziecko odnajduje swoją pasję właśnie przy komputerze to może warto w tym kierunku naprowadzić również jego zawodowe aspiracje. Bo tak naprawdę to rolą rodziców jest trochę pokierować planami dziecka dotyczącymi zawodowej przyszłości. Zwłaszcza, że takowe plany warto skonkretyzować już po szkole gimnazjalnej, tak aby średnią szkołę móc już dopasować do swoich aspiracji. No i z tego względu może warto podsunąć dziecku kilka zagadnień, którymi warto zainteresować się już w młodym wieku. Jednym z takich zagadnień na pewno jest właśnie projektowanie gier. I może właśnie dzięki temu Wasza pociecha odnajdzie w sobie pasję do tworzenia gier i zostanie programistą. A takie specjalizacje jak wspomniane powyżej projektowanie gier to prawdziwa żyła złota we współczesnym świecie. Dość napisać, że informatycy i specjaliści z tak zwanej branży IT są najlepiej opłacani ze wszystkich zawodów. To jeszcze do tego można wyróżnić kilka najlepiej płatnych specjalizacji, czyli takich konkretnych dziedzin informatyki. I na pewno opisywane przez Nas projektowanie do takich właśnie zawodów z pewnością należy.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz