Gry

Naucz się tworzyć gry – zacznij od książek o programowaniu

Naucz się tworzyć gry – zacznij od książek o programowaniu

Pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków i młodszych wychowało się niemalże od dzieciństwa na komputerach. O ile starsi ludzie nie mieli możliwości dorastania z wykorzystaniem komputera o tyle właśnie pokolenie dwudziestolatków w praktyce wychowało się z komputerem, w sieci i w Internecie. Jak dobry skutek przyniosło to dla ich rozwoju tego nikt nie wie, ale na pewno nie ułatwiło to wychowywania się i wychowywania dzieci rodzicom. Wszystko dzisiaj dla młodzieży dostępne jest w Internecie i przerażające jest to, że nawet komunikowanie się całkowicie dzisiaj wyniosło się do Internetu. Ale najwięcej czasu młodzi ludzie poświęcają na granie w gry komputerowe i tutaj pojawia się największy chyba problem. Nie mniej jednak należałoby wykorzystać na plus zainteresowanie dzieci i młodzieży komputerami. Dlatego już dzisiaj mówi się o tym, że programowanie gier c++ będzie włączone do programu nauczania w szkołach podstawowych i średnich.

Jednakże to trudne programowanie gier c++ może się okazać nadzwyczaj pomocne w zmianie przyzwyczajeń dzieci i młodzieży. Bo może warto sprawić, żeby zamiast grania w gry młodzież sięgnęła po możliwości ich samodzielnego tworzenia. Czyż to nie byłoby świetne, jeśli by młodzież sama tworzyła gry, które następnie udostępniałaby swoim znajomym, tak aby Ci mogli również w nie zagrać? Nie mniej jednak najpierw trzeba poznać dokładnie programowanie gier c++, na którym opiera się tworzenie gier. Bez poznania tego języka programowania trudno będzie zacząć tworzyć gry. Od tego właśnie zaczyna się programowanie.

Zanim jednak programowanie pojawi się w szkołach warto nauczyć się go we własnym zakresie. Trzeba po prostu zainwestować w odpowiedni książki o tematyce informatycznej. To na podstawie tych książek można stawiać pierwsze kroki w programowaniu. Warto namawiać swoje pociechy, które bardzo mocno korzystają z komputerów, aby poświęcały ten czas właśnie na coś pożytecznego, a tym czymś jest na pewno nauka czynności informatycznej, jaką jest programowanie gier c++.

Podręczniki do programowania można kupić w każdej księgarni i wcale nie musi o być księgarnia czysto specjalistyczna czy poświęcona informatyce. Kursy dla programistów i podręczniki można dostać w księgarniach ogólnych. Można je również z łatwością zakupić w Internecie, dzięki czemu nawet nie trzeba wychodzić z domu, żeby je dostać. Każdy rodzic powinien spróbować zachęcić swoje dziecko do zajęcia się komputerami od strony praktycznej, a nie tylko od tej rozrywkowej. Warto wytłumaczyć dziecku czym jest programowanie gier c++ i do czego to służy ale najpierw trzeba taką wiedzę posiadać samemu.

Każdy, kto chciałby nauczyć się pisać programy i tworzyć własne gry może to uczynić z ogromną łatwością. Wystarczy, że kupi kilka książek o tym, do czego służy programowanie gier c++ i jak się tego używa. To może być naprawdę świetne zajęcie zarówno dla dorosłego jak i dla dzieci. Można też uczyć się tego razem, a wtedy nie jedna platforma dla programistów stanie się bliska każdemu domowemu użytkownikowi.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz