Aplikacje

Aplikacje internetowe – rodzaje

Aplikacje internetowe – rodzaje

Internet zdominował absolutnie każdą dziedzinę naszego życia – jest to totalnie niezaprzeczalny fakt. Faktem pozostaje również, że musimy być gotowi na to, że ekspansja ta będzie nadal postępowała – w końcu warto wykorzystywać możliwości, jakie daje nam przestrzeń wirtualna. Najlepszym dowodem, potwierdzającym wysuniętą przeze mnie tezę, jest istnienie wynalazku, jakim są aplikacje internetowe. Co do zasady, są nimi programy, które do właściwego funkcjonowania potrzebują łączności z internetem. Co za tym idzie – aplikacje internetowe instaluje się na serwerze przy udziale baz danych – daje to możliwość korzystania z nich w dowolnym miejscu na świecie. proste, prawda? Ale w tej prostocie jest właśnie największa siła! Dzięki dużej łatwości użytkowania, aplikacje internetowe w błyskawicznym tempie podbiły świat – a obecnie z dnia na dzień przysparzają sobie więcej zadowolonych użytkowników.

Wyróżniamy kilka typów aplikacji – dzięki temu, że są one tak różnorodne, możliwe jest wybranie opcji najlepszej dla nas samych, a co za tym idzie – maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie ona będzie nam dawała. Pierwszy z nich to aplikacje internetowe dedykowane – tworzy się je na specjalne zamówienie dla danego klienta: co za tym idzie nie ma dwóch takich samych aplikacji na świecie. Dodatkowo, klient ma możliwość aktywnego uczestnictwa w procesie tworzenia zamówionego przez siebie dobra.

Kolejny typ to aplikacje internetowe e-lerningowe. Ich głównym celem jest zwiększenie efektywności nauczania: ich użytkownicy mają dostęp do materiałów on-line, a z drugiej strony – nauczyciele mogą za ich pomocą sprawdzać wiedzę i postępy swoich podopiecznych. Genialnie sprawdzają się w trybie nauczania na odległość.

Następny typ to aplikacje internetowe jako systemy B2B – to typ aplikacji obsługujący wszelkiego typu relacje biznesowe. Ich funkcje umożliwiają przeprowadzanie procedur zamówień, płatności czy mailingu. Podobnie działają systemy CRM – z tym, że w tym przypadku ich działanie opiera się na zarządzaniu relacjami z klientem. W dzisiejszych czasach mało która firma, czy to mała czy większa, radzi sobie bez wsparcia tego typu aplikacji.

Kolejnym typem są aplikacje internetowe – systemy ERP. Wspomagają one procesy zarządzania różnorodnymi zasobami w danej organizacji. Bardzo często są one zbudowane modułowo, dzięki czemu możliwe jest budowanie nawet bardzo skomplikowanych aplikacji, w których poszczególne moduły działają w sposób od siebie całkowicie niezależny. W dużych, zwłaszcza międzynarodowych, firmach, wydawane są miliony złotych na dobrej jakości oprogramowanie typu ERP – jest ono niejako gwarantem niezawodności poprawnego funkcjonowania procesów.

Jak widać, aplikacje internetowe są różnorodne i dają bardzo duże możliwości – w tym możliwości dostosowania ich funkcjonalności do indywidualnych potrzeb. I właśnie dlatego są tak popularne na całym świecie – mniejsze i większe firmy zakupują różnorodne aplikacje, aby ułatwić sobie funkcjonowanie w świecie pełnym konkurencji.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz