Aplikacje

Wydruk z tabletu – dzisiaj to możliwe

Wydruk z tabletu – dzisiaj to możliwe

Nieustannie przyglądamy się temu, że technologia idzie co raz to bardziej do przodu. Kiedyś wydruk przez Internet nie był możliwy. Teraz jest już zupełnie inaczej. Można śmiało skorzystać z urządzeń przenośnych np. smartphone lub tablet. Ze względu na mobilne systemy operacyjnego t. j Android, Windows Phone lub iOS można śmiało zacząć drukowanie przy wykorzystaniu tego rodzaju systemów. Wielu użytkowników nie decyduje się na wydruk przy skorzystaniu z urządzenia przenośnego. Zamiast tego stawia na tradycyjny sprzęt PC. Jednak czy tak właściwie druk z tabletu jest tak skomplikowany? Oczywiście, że NIE! Wystarczy się dowiedzieć o trzech najprostszych sposobach.

Pomyśl o tym aby wykorzystać rozwiązanie ,,chmurowe”. Na pewno co raz więcej osób słyszało o terminie jakim jest cloud np. DropBox lub SkyDrive. Oprócz szerokich możliwości tego rozwiązania tak właściwie można się także spodziewać tego iż to właśnie chmura da możliwość wydruku z dowolnego sprzętu, która została wyznaczona jako drukarka. Czy w tym celu należy mieć jakieś ,,super drogie” oprogramowanie? Rzecz w tym – iż nie trzeba. Najważniejsze jest to aby zintegrować swoją drukarkę z rozwiązaniem Google Cloud Print. To właśnie ta opcja da szansę na to, że wydruk odbędzie się bezproblemowo z tabletu. To rozwiązanie jest bardzo popularne – nie należy mieć zainstalowanej żadnej aplikacji a można wykorzystać je w celu wydruku jakiegoś dokumentu.

Kiedy ktoś nie jest przekonany do tego typu rozwiązania to może się zdecydować na to aby wykorzystać specjalne aplikacje mobilne. W tym celu może wykorzystać te, które mają licencję płatną lub bezpłatną. Jedną z częściej wybieraną przez użytkowników Androida jest na pewno PrintShare. Czy ta aplikacja obsługuję jedynie drukowanie dokumentów? Oczywiście, że NIE! Chodzi tutaj także o wydruk innych dokumentów tekstowych np. arkusze kalkulacyjne. Przy jej wykorzystaniu można bez większych problemów wydrukować listę kontaktów, MMSY a także zapis połączeń. Użytkownicy tej aplikacji to przede wszystkim ,,userzy” smartfonów. Jeśli chodzi o bardziej skomplikowane możliwości tego rozwiązania to te bardziej rozbudowane są płatne.

Wszyscy użytkownicy iPada mogą bez większych problemów skorzystać z innego narzędzia, oczywiście bezpłatnego jakim jest PrintDirect. Na pewno umożliwia ono wydruk dokumentów różnych typów rozszerzenie na urządzeniach peryferyjnych bezprzewodowych (a także tych z Wi-Fi) bez łączności komputera lub instalowaniem dodatkowego oprogramowania. To może być duże zaskoczenie dla wszystkich użytkowników iPada ponieważ zostali oni przyzwyczajeni do aplikacji o wyższych kwotach pieniędzy.

Nie każdy użytkownik musi się decydować na wydruk przy skorzystaniu z aplikacji lub chmury. Zamiast tego może pomyśleć o tym aby wykorzystać łączność bluetooth, która znajduję się u niego w urządzeniu przenośnym. Urządzenie peryferyjne, które składa się z tej opcji może mieć wyższy koszt w odniesieniu do tych najzwyklejszych funkcji podstawowej drukarki. Jednak czy to jest jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że NIE! W wielu przypadkach niezbędną rzeczą jest także to aby posiadać jedynie adapter bluetooth -ponieważ to właśnie za jego sprawą można połączyć drukarkę z urządzeniem, które będzie wykonywać obsługę tego połączenia. Jednak to rozwiązanie już nie jest aż tak mobilne. Przede wszystkim konieczne jest to aby mieć bliską odległość pomiędzy tymi dwoma urządzeniami.

Każdy użytkownik sprzętu jakim jest tablet musi mieć świadomość, że wydruk przy jego wykorzystaniu nie należy do czegoś wysoce skomplikowanego. Można się wszystkiego nauczyć a wystarczy posiadać odpowiednie rozwiązania i narzędzia.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz