Nauka

Informatykę trzeba po prostu lubić

Informatykę trzeba po prostu lubić

Nauka informatyki w szkołach podstawowych, średnich i na studiach ewaluowała wraz z tym, jak ewaluowały komputery osobiste i technologia komputerowa. Dzisiaj, w dobie nowoczesnych komputerów i w świecie Internetu nie da się po prostu normalnie funkcjonować bez znajomości komputerów i ich obsługi. Większość uczy się tej obsługi w praktyce, bynajmniej nie w oparciu o książki informatyczne czy jakieś specjalistyczne lektury. Ale nauka informatyki, jako przedmiotu to jedno a informatyka, jako dziedzina nauki to drugie. I właśnie tą dziedzinę nauki trzeba po prostu polubić ażeby móc się w niej odnaleźć. Na pewno informatyka, jako przedmiot techniczny jest o wiele bardziej popularna pośród mężczyzn aniżeli kobiet. W tym raczej nie ma nic dziwnego, ponieważ przedmioty techniczne i inżynieryjne od wieków są domeną mężczyzn. Nie mniej jednak nie jedna kobieta czytała mądre książki informatyczne i w tym też nie ma nic dziwnego ani szczególnego. Ale wracając do tematu informatyki.

Komputery to dzisiaj rzecz powszechna dla każdego. W każdym domu jest komputer i Internet, a jeśli nie w każdym to w zdecydowanej większości. Każdy, kto używa komputera, musi chociaż trochę poznać jego obsługę, ażeby wykorzystywać chociaż część możliwości, jakie komputer oferuje. Większości wystarczy zupełnie podstawowa znajomość komputera, a inni będą jednak chcieli go poznać w większym zakresie. Jeśli mówimy o ludziach młodych to bardzo często właśnie oni swoją pasję do komputerów przekładają na późniejsze kierunki nauki i na zawody, jakie się wybiera. Tak więc informatyka w wydaniu domowym może przynieść bardzo pozytywne efekty w przyszłości, właśnie w kwestii nauki i kariery zawodowej. Stąd też takie lektury jak książki informatyczne wcale nie należą do najrzadziej wybieranych w księgarniach. A wręcz przeciwnie, coraz więcej domorosłych informatyków sięga właśnie po książki informatyczne po to, żeby swoją wiedzę móc ugruntować i sprawić, żeby były z niej podwaliny do ewentualnych późniejszych wyborów w kwestiach zawodowych czy edukacyjnych.

Informatyka, jako jedna wielka dziedzina nauki, to ciągle bardzo dobrze zapowiadający się kawałek chleba na przyszłość. Poszczególne kategorie w tej branży to jedne z najlepiej opłacalnych dzisiaj zawodów. Dlatego na pewno każda złotówka zainwestowana w książki informatyczne zwrócić się może wielokrotnie. Wystarczy jedynie z uwagą je przestudiować a potem wybrać się na studia związane z tym, o czym się czytało właśnie w tych książkach. Powszechność komputerów w dzisiejszych czasach bardzo wiele ułatwia. Dzisiaj każdy może poczytać książki informatyczne i stać się w jakimś zakresie specjalistą, jeszcze zanim zacznie się o tym uczyć w szkole. Jeśli tylko polubicie się z informatyką i jakimś konkretnym jej działem to zrobicie wszystko, żeby właśnie w tej kategorii być jak najlepszym. A narzędzia do tego ma dzisiaj większość dzieci posiadających komputer. Nie mniej, jak napisaliśmy w tytule, żeby móc się interesować informatyką to trzeba ją po prostu lubić. Jeżeli komputer nie budzi w Was żadnego zainteresowania a jest jedynie narzędziem do pracy to niestety, ale raczej szczególnej sympatii z tego nie będzie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz