Nauka

Młodzież kocha komputery – trzeba to wykorzystać

Młodzież kocha komputery – trzeba to wykorzystać

Większość firm, które dzisiaj na poważnie działają w informatycznej sferze biznesu, założone zostały przez ludzi młodych, którzy ledwo co zaczęli swoją przygodę z dorosłością. Jednakże takie właśnie były czasy jeszcze kilka lat temu, że technologia związana z informatyką osiągnęła ważny punkt, w którym można było zacząć w tej branży działać na dobre i z powodzeniem. Niektórzy zaczynali jeszcze dawniej i dzisiaj są to bardzo bogaci ludzie, mających wielu swoich klientów. Ale do czego zmierzamy. Do tego, że dzisiejsze rekiny biznesów powiązanych z komputerami bądź Internetem to bardzo często osoby, które dorastały z komputerami i które osiągały dorosłość korzystając z pierwszych dostępnych w Polsce komputerów osobistych. I na czym polega różnica? Na tym, że kilkanaście lat temu byliśmy tak bardzo zafascynowani technologiami komputerowymi i informatyką, że poznawaliśmy komputery i chłonęliśmy wiedzę na ich temat. Nie potrzebna była nikomu szkoła programowania , żeby samemu i we własnym zakresie tego programowania się nauczyć. Dzisiaj młodzież po prostu ma komputer i jest to chleb powszedni.

W tych złotych czasach dla polskiego biznesu w branży IT czy internetowej powstało również wiele firm, które dzisiaj działają, jako szkoła programowania. Póki co w takich szkołach zainteresowanie zajęciami nie jest jeszcze szczególnie ogromne, ale widać wzrost zainteresowania programowaniem. Nie mniej jednak o co w tym wszystkim chodzi? Gdyby chociaż jednak szkoła programowania istniała kilkanaście lat temu byłaby oblegana niczym uniwersytet. Kilkanaście lat temu nie było jeszcze pięknych gier, na które marnowaliśmy czas godzinami. Ale były za to pierwsze języki programowania, których uczyliśmy się z każdym dniem niemalże z zapartym tchem. I każdy chciał się dowiedzieć, jak działa komputer i co trzeba wpisać, żeby coś się pojawiło. To była taka prawdziwa i życiowa szkoła programowania, którą każdy użytkownik komputera miał na co dzień korzystając ze swojego sprzętu komputerowego.

Młodzież poznawała komputer i sama uczyła się dla danego komputera pisać programy. Dzięki temu, że zdobywano taką wiedzę każdego dnia właśnie dzisiaj mamy tak świetnych inżynierów, informatyków czy specjalistów od tworzenia gier. Kiedy jeszcze ogromną furorę robiło pozycjonowanie wyników wyszukiwania to właśnie większość samouków prowadziła firmy zajmujące się podnoszeniem wyników wyszukiwania dla danych firm.

Dzisiaj każda szkoła programowania wie, że młodzież kocha komputery, dlatego prędzej czy później trafiać będą do takich szkół kolejni zainteresowani słuchacze. Niestety, ale nie każda szkoła programowania ma odpowiednią renomę oraz poziom nauczania, ale na pewno każda nauczy podstaw programowania w bardzo dobrym stopniu i na wysokim poziomie. Młodzież kocha komputery tak samo jak ta młodzież, która kilkanaście lat temu się z nimi oswajała a kolejne pokolenia będą uznawały komputer za tak samo powszedni chleb jak dzisiaj telefon. Nie mniej jednak trzeba tą pasję młodzieży wykorzystać i odciągnąć ich od grania a zainteresować tworzeniem gier i programów i pisaniem ich dla kolejnych użytkowników.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz