Gry

Tester gier – praca marzeń tylko dla wybranych

Tester gier – praca marzeń tylko dla wybranych

Jeżeli pasjonujecie się komputerami i grami komputerowymi to na pewno wiecie, że programiści, którzy takie gry tworzą wkładają w powstanie konkretnego projektu setki godzin żmudnej pracy. Napisanie i stworzenie gry to wiele tygodni a czasem miesięcy pracy setki różnych osób, zajmujących się tą czy inną dziedziną programowania i informatyki. Gry tworzone przez developerów i producentów gier powstają w oparciu o różne środowiska i platformy programistyczne. Jedną z popularniejszych platform obecnie jest unity, którą najczęściej wykorzystuje się do tworzenia gier na smartfony , czyli tak zwanych wersji mobilnych.

Ale tworzenie gier to jedno, praca znakomicie płatna i oczywiście pasjonująca, ale tylko dla tych, którzy ją wykonują. Nie wydaje nam się jednak, żeby pisanie programów czy tworzenie gier na platformie unity mogło być jakoś szczególnie ciekawe i pochłaniające. Na pewno jednak wszystkie gry, które powstają, zanim pojawią się do kupienia dla ostatecznych odbiorców najpierw muszą przejść wiele długich i żmudnych dni testów. A testy w przypadku gier i programów, nie ważne czy na unity czy na każdej innej platformie, prowadzone są przez specjalnie zatrudnionych testerów.

Pracę takiego testera gier i programów można śmiało nazwać pracą marzeń, ponieważ w zasadzie polega ona tylko na tym, żeby w testowaną grę grać czy bawić się testowanym programem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że za taką „zabawę” firmy programistyczne i producenci gier płacą całkiem sowite wynagrodzenie. Nie może jednak tej pracy wykonywać każdy, ponieważ trzeba się na tym znać, a przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak błędy wykryte naprawić. I jeśli gra postawiona jest na platformie unity to każdy tester musi znać ją jak własną kieszeń, tak, aby wiedzieć co jest nie tak z grą, w którą gra.

Jeżeli chcielibyście podjąć taką szalenie ciekawą pracę to koniecznie powinniście skontaktować się z firmami, które produkują gry, czyli tak zwanymi developerami. Tak się powszechnie przyjęło nazywać właśnie firmy zajmujące się tworzeniem gier. Nawet, jeśli są to gry na smartfony czy aplikacje mobilne i powstają na platformie unity to również producentów takich gier nazywamy developerami. W takich firmach pracuje kilkaset osób i nie rzadko będzie tak, że któraś z nich mogła się po prostu pomylić wprowadzając do oprogramowania kolejne kody i kolejne komendy. Dlatego właśnie każda firma potrzebuje testerów swoich gier. Oczywiście w większości odpowiedzialni są za to pracownicy, którzy te gry sami programowali, ale właśnie dlatego, że sami je tworzyli to mają tak naprawdę największy problem, ze znalezieniem w takich aplikacjach popełnionych przez siebie błędów. A twórcy gier na unity czy na każdej innej platformie patrzą na swoje dzieło jak na coś, co nie może zawierać żadnych błędów i jest po prostu z natury rzeczy zrobione idealnie i perfekcyjnie. Tymczasem jak się okazuje potem na niezależnych testach, dopiero wtedy widać, ile w danej aplikacji jest błędów i ile rzeczy wymaga naprawy w kodzie programu. I dlatego właśnie polecamy każdemu pracę na stanowisku testera programów i gier.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz