Programowanie skryptowe

Nowoczesne strony www

Nowoczesne strony www

Tworzenie stron internetowych to nasza pasja. Wszystko się zaczęło od tego, że stworzyliśmy profil naszego klubowego zespołu piłki nożnej i wrzuciliśmy go na serwer. Po pewnym czasie zauważyliśmy w statystykach, że tak właściwie co raz większa liczba Internautów zaczyna odwiedzać naszą stronę. To bardzo dobry sygnał na to, że ten profil klubu jest chętnie odwiedzany przez wszystkich fanatyków klubu ale również przez innych użytkowników.

Czy warto zostać tylko na jednej stronie www mając tak solidne podstawy z HTML oraz CSS. Oczywiście, że nie. Z tego powodu należy rozwijać się jeszcze bardziej. Warto się zdecydować na rozwijaniu swoich własnych umiejętności programistycznych. Co warto w tym celu zrobić. Należy obejrzeć inne strony, które tak właściwie wyglądają bardziej dynamicznie. Dlaczego to taki design. Z pewnością przez to, że zostały stworzone w języku php. To dynamiczny skryptowy dział do tworzenia bardziej profesjonalnych stron www. Dlaczego należy się zdecydować nad rozbudową w ten sposób swoich umiejętności. Na pewno czysty HTML oraz CSS może nie wystarczać do tego aby stworzyć panel administratora i użytkownika. Język php daję o wiele większe możliwości. Dzięki niemu warto pomyśleć o tym aby w końcu stworzyć swoje własne portfolio.

Dlaczego warto inwestować w swoją własną wiedzę. Czasy się zmieniają, wszystko idzie do przodu. Nie można pozostawać w tyle ze swoimi stronami www. Z tego powodu wybór php jest słuszny gdyż ten język jest całkowicie darmowy z bezpłatną bazą danych. Z dużych możliwości można korzystać przy wykorzystaniu odpowiedniego frameworka. W różnych artykułach, na forach programistów stron www php wykorzystuję w dużej mierze do większych projektów Kohanę lub Zenda. W tych dwóch bardzo popularnych systemach można odnaleźć ten język skryptowy.

Czy sam php może być odpowiedzią na wszystko na każdą naszą stronę www. Oczywiście, że nie. Nie należy także zostawiać jedynie na tym jednym języku skryptowym. Z tego powodu warto się decydować na rozbudowę swoich szat graficznych. Żadnym problemem nie jest to aby wykorzystać z gotowych szablonów. Można je pobrać i odpowiednio skonfigurować do swojej własnej strony. Jak to się ma do naszej całej strony www opartej na php. Oprócz bardzo nowoczesnych funkcji a także możliwości użytkownik patrzy również na szatę graficzną. Dla niektórych to ona jest tak w zasadzie najważniejsza. Białe tło razem z czarną czcionką to już dawno przeżytek. Teraz należy dokładać wszelkich starań aby tak właściwie użytkownik chciał pozostać dłużej na stronie. W jaki sposób można to osiągnąć. Z pewnością tworzyć strony w oparciu o najnowsze arkusze stylów CCS w wersji 3. Ta nauka nie należy do zbyt skomplikowanych z tego powodu, że mamy już opanowane dwie poprzednie wersję drugą i trzecią. Należy iść z duchem czasu i w miarę swoich możliwości wprowadzać zmiany kosmetyczne na wszystkich swoich stronach. To na pewno może być korzystne dla wszystkich, którzy będą odwiedzać naszą własną stronę www.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz