Programowanie skryptowe

Jak należy się zabrać za programowania

Jak należy się zabrać za programowania

Co raz częściej można się spotkać z twierdzeniami, że programiści mają największe zarobki. Może to jest prawda ale trzeba także spojrzeć na to z zupełnie innej strony, ile czasu należy poświęcić na to aby kod był w pełni optymalny i funkcjonalny.

Od poziomu junior developer do senior developer jest bardzo duża różnica. Osoba na tym pierwszym miejscu tak właściwie zaczyna przygodę ze swoim programowaniem. Jeśli chodzi o seniora to już bardzo doświadczony programista z dużą liczbą napisanego autorskiego kodu www. Aby jednak myśleć o tym poziomie warto na samym początku zasięgnąć po najbardziej podstawowe rzeczy. Po pierwsze należy się zastanowić nad jaki język programowania warto stawiać a po drugie gdzie szukać najważniejszych materiałów.

Zaczynając od początku warto iść jedną ścieżką programistyczną. Nie warto w ciągu jednego tygodnia zabierać się za kilka języków na raz, m.in. C+, C#, Java czy python programowanie. Niepotrzebne zamieszanie jeszcze nikogo nie nauczyło jak być dobrym programistą. Warto się zastanowić jaki tak właściwie język programowania jest przyszłościowy. Z tego powodu można odrzucić co raz rzadziej stosowane Delphi lub Pascal. Bardzo często jest one stosowane w liceum i jeszcze można go spotkać na pierwszym roku studiów. Teraz się od niego odchodzi i decyduję się na bardziej przyszłościowe języki takie jak python programowanie, java czy C.

Jaki język programowania jest najłatwiejszy. W zasadzie nie istnieję takie pojęcie. Aby odpowiednio podejść do tego tematu tak właściwie należy napisać bardzo dużą liczbę kodu i przekonać się do jakiegoś jednego konkretnego. Nie mając odpowiedniej wiedzy można błądzić ślepo w poszukiwaniu tego jednego. Można jednak tym razem zaryzykować, pójść z duchem czasu i postawić na python programowanie.

Dlaczego wyżej wspomniany język może być przyszłością. Teraz co raz więcej osób korzysta z dużych narzędzi projektowych tzw. frameworków. Python programowanie to także wykorzystanie tego narzędzie poprzez Django. Jak należy w nim zaczynać pracę i gdzie szukać materiałów. Odpowiedzi na te pytania może być kilka. Nie należy twierdzić, że książki dotyczące tematów python programowanie są nieskuteczne. Na pewno można znaleźć w nich bardzo cenne informację. Jednak czy tak właściwie należy sięgać tylko do nich, czy tylko z nich można się uczyć programowania. Oczywiście, że nie. Istnieje grupa osób, która tak właściwie python programowanie nauczyła się metodą prób i błędów. Swoje wszystkie wątpliwości rozwiewali wchodząc na specjalistyczne fora programistyczne lub wyszukując odpowiedzi w Google. Książka zawiera jedynie jakiś jeden określony dział, wszystko jest w niej tematycznie. Za sprawą odpowiednich tutoriali można wyciągać odpowiednie wnioski i starać się w tym aby powiększać swoją wiedzę specjalistyczną z zakresu programowania. To na pewno dobra droga do tego aby stać się dobrym koderem. Należy w umiejętny sposób korzystać z wyszukiwarki Google, w szczególności w języku angielskim ponieważ tam można liczyć na pełne wsparcie z użytkowników z całego świata.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz