Programowanie skryptowe

Po czym można określić dobry kurs języka programowania

Po czym można określić dobry kurs języka programowania

Na początku każdego języka programowania należy przejść przez wszystkiego jego podstawy. Aby tego dokonać należy wybrać pomiędzy materiałami dostępnymi w sieci Internet lub książkami, które mogą przedstawiać najważniejsze informację dotyczące wskazówek dla programisty. Tym razem warto się skupić na kursach programowania i tutorialach internetowych. Gdzie tak właściwie należy ich szukać oraz czy to może wystarczać. Na pewno początkujący programista powinien się zastanowić co chcę osiągnąć po ukończeniu danego kursu. Z jakiego powodu chcę zdobyć umiejętności. Jeśli jest to student lub uczeń technikum informatycznego to tak właściwie tutorial o przykładowej nazwie java script dla kompletnie zielonych może wystarczać. Jednak jeśli ktoś podchodzi do tematu na poważnie, zamierza w przyszłości pracować jako programista powinien zastanowić się nad bardziej rozbudowanym kursem i dalszym kształceniu.

Na samym początku warto jednak zapoznać się z pojęciem czym właściwie jest wspomniana java script. Czy to jest jakiś napój do picia. Oczywiście, że nie. Java script to języka za którego warto udynamicznić swoje statyczne, mało sprawne strony www(oczywiście pomijając różnego rodzaju animowane obrazki, filmiki etc). Język programowania jest cały czas wspierany przez najważniejsze przeglądarki internetowe na rynku. Java script co nie ulega wątpliwości jest obiektowa. Składnia pochodzi od inne języka programowania jakim jest C++. Wszyscy, którzy mają wiedzę na jego temat powinni być z siebie dumni. Każdy kto zna podstawy z języka programowania jakim jest C, C++, PHP a nawet Java powinien bez problemu odnaleźć podobieństwa w składni do java script.

Co powinno się zawierać w takim kursie aby go określać mianem kompletnym. Na samym początku warto szukać takich tutoriali, które w początkowych punktach będą miały bardzo króciutkie omówienie o technologii java script. Każdy ,,zielony” w temacie powinien się zapoznać do czego służy tak właściwie ten język programowania oraz o tym z czym to się je. Będąc po takim lekkim wprowadzeniu należy dalej wyciągnąć wnioski i szukać jakiejś drugiej lekcji. Z tego powodu należy odnaleźć odpowiedzi gdzie na swojej dotychczas statycznej stronie należy wstawiać odpowiednie skrypty, nie trudno się domyślić gdyż to właśnie javascript. Po dość solidnych dwóch pierwszych lekcjach każdy powinien zaznajomić się z tym gdzie tak właściwie i w jaki sposób umieszczać zmienne a także mało skomplikowane wyrażenie. To są podstawy podstaw. Każdy powinien w swoim skrypcie na stronie potrafić zainkrementować zmienne. Czy to w postaci tablicy czy po prostu zwyczajne do przypisania jako chara lub integera. Aby wiedzieć jaki operator należy przypisać kurs w swojej dalszej części powinien zawierać typy danych. Tak jak w innych językach programowania warto przeczytać informację o operatorach logicznych, bitowych, przypisania, porównania i relacyjnych. Po tak dość solidnym wprowadzeniu jak w każdym tutorialu należy mieć informację dotyczącą pętli, funkcji, tablic.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz