Nauka

Kursy programowania – twórz własne gry i programy

Kursy programowania – twórz własne gry i programy

W dzisiejszych czasach młodzież nie potrafi żyć bez gier i komputerów, na których te gry się odpala. Większość graczy to oczywiście Ci, którzy korzystają z konsoli, ale rzecz jasna komputery osobiste mają ciągle ogromną liczbę fanów, jeśli chodzi o gry komputerowe. Ale grając w dzisiejsze gry i korzystając ze stworzonych dzisiaj programów komputerowych nie można oprzeć się wrażeniu, że czegoś w tym wszystkim grającym brakuje. Większość graczy na pewno zastanawia się jak to się stało, że w taką piękną grę można dzisiaj grać, czy, że dany program działa tak a nie inaczej. I wtedy pojawić się może taka myśl. A co by było gdyby tak samemu stworzyć czy napisać grę? Albo napisać program, z którego skorzystają tysiące użytkowników komputerów czy na przykład smartfonów?

To wszystko stanie się możliwe, ale najpierw warto zapisać się na kurs programowania, na którym można poznać podstawy dotyczące pracy na komputerze, ale trochę innej aniżeli granie w gry czy używanie programów. Każdy kurs programowania to właśnie najważniejsze podstawy dotyczące pisania programów oraz języków, w jakich te programy się pisze. To właśnie na kursie można się dowiedzieć, jakich języków programowania obecnie się używa. Oczywiście podobnie jak każdy inny kurs tak samo również kurs programowania podzielony jest na kilka etapów zaawansowania i oczywiście można dopisać się do grupy na odpowiednim poziomie. Trudno jednak mówić tutaj o innym poziomie aniżeli początkujący, ponieważ zaawansowani programiści raczej nie uczęszczają na kursy, ale po prostu ćwiczą.

Dla każdego komputerowego czy konsolowego gracza wygląda gry jest tajemnicą, którą ciężko jest zrozumieć, no bo ciężko jest pojąc to skąd się biorą w grach tak realistyczne postacie czy obrazy. Może zatem warto wybrać się na kurs programowania nie tylko dla samej nauki ale właśnie po to, żeby zrozumieć jak to się dzieje, że gry mają taką żywą i prawdziwą grafikę. Może właśnie to jest jakiś kierunek podjęcia decyzji o tym, że warto właśnie postawić pierwszy krok na drodze do stworzenia własnej gry.

Nie nastawiałbym się jednak, że prosty i podstawowy kurs programowania sprawi, że stworzycie jakąś doskonałej jakości grę z porywającą grafiką. Nie, takie gry to efekt pracy setek programistów i speców od grafiki. Ale może na początek warto spróbować napisać jakiś niewielki program użytkowy, z którego będzie można skorzystać we własnym zakresie albo pokazać znajomym? Jednak wraz z poziomem zaawansowania i podnoszenia Waszej wiedzy w tym zakresie na pewno efekty Waszych działań będą coraz lepsze i coraz bardziej profesjonalne. I właśnie zaczynając kurs programowania od początku można piąć się w górę i krok po kroku być w tej dziedzinie coraz lepszym przechodzą wzwyż na kolejne poziomy zaawansowania w programistycznej wiedzy. Na pewno wiedzę tą można posiąść w maksymalnym zakresie, ale wtedy trzeba po prostu obładować się mądrymi księgami i internetowymi stronami i miesiącami ćwiczyć tworzenie gier aż do uzyskania zadowalającego Was efektu.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz